4 dolog, és eredményesebb lesz a hírlevél

Megosztás itt: facebook
Megosztás itt: twitter
Megosztás itt: linkedin

Állítólag Caesar a meggyilkolása napján kapott egy apró cédulát, amiben figyelmeztették az ellene készülő merényletről. És vajon mit tett a cetlivel?

Ahelyett, hogy elolvasta volna, csak ennyit mondott a küldöncnek: „Cras legam.” Azaz „Holnap elolvasom.” Cégek ezrei követik el ezt a hibát nap mint nap a marketingben:

  • Majd holnap elindítom a kampányt.
  • Majd holnap teszek fel új posztot a Facebookra.
  • Majd holnap készítünk pár fényképet az új termékről.
  • Majd holnap küldök ki új hírlevelet.

A „Majd holnap” lett Caesar veszte. Ne engedd, hogy a cégedé is ez legyen. Legyen napi egy órád a hírleveleidre. Lesd el az új dolgokat! Tartsd be a szabályokat! Az akkora emberek is elbuktak a halogatásba, mint Caesar. Ez legyen figyelmeztető jel.

A hírlevél egy vevőszerző folyamat egy eleme

Ha a halogatást hátrahagytad, akkor kezdj el a hírleveledre nem egyetlen vevőszerző eszközként nézni. Egyetlen hírlevél sem lesz önmagában ugyanis eredményes. Hogy sikeres legyen kell hozzá…

  • egy adatbázisgyűjtő oldal
  • egy minőségi adatbázis

Ha mindezek rendben vannak, akkor „már csak” be kell tartanod 4 hírlevél kommunikációs szabályt.

Első szabály: a 80%

Ennek lényege, hogy csak olyan hírlevelet küldjön ki a céged, amely a célközönség 80%-át érintik. Persze ez csak ránézésre tűnik könnyű feladatnak. De amint végigfutsz a hírlevél listádon, azt látod, hogy nem egy homogén közegről van szó. Ezért fontos, hogy szegmensekre bontsd a listád. Ezután annyi a dolga a marketingesednek, szövegíródnak, hogy úgy fogalmazza meg a leveleket, hogy annak a tartalma az egyes szegmensek 80%-át megszólítsa. Számukra érdekes legyen az üzenet.

A Berkemannál éppen ezért több csoportra osztjuk a hírlevél listát:

  • Cipők nőknek
  • Cipők férfiaknak
  • Cipők munkába
  • Cipők fáradékony lábra

De legalább ilyen fontos, hogy mindenekelőtt a listádat két nagy csoportra szegmentáld:

  1. Akik már vásároltak
  2. Akik még csak érdeklődnek

Utóbbiakat még tanítani kell, el kell mondani nekik, hogyan enyhíthetnek a lábfájásukon, hogyan lesz jobb a marketingjük, hogyan kell jó kőművest választani. A vevőknek pedig már a termék felhasználásáról írhatunk, ajánlhatunk nekik up-sell terméket, értékesíthetünk.

Az egyik egészségügyi cégnek például most indítottunk egy olyan kampányt, amely kizárólag az érdeklődőknek szól.

Második szabály: ajándék a hírlevélben

Érdekes dologra lettünk figyelmesek, mikor havonta átnézzük Partnereink eredményeit: minél értékesebb, izgalmasabb dolgot teszünk a hírlevelekbe, annál többen olvassák el, reagálnak az üzenetre. Éppen emiatt 2-3 havonta fel kell tölteni valami értékessel, ajándékkal a leveleket. Ezért működnek az olyan tárgysorok, amelyben olyan szavakat használsz, mint az új vagy az ajándék.

Ha időközönként teszel a hírlevél sorozatodba egy-egy olyan levelet, amelyben ajándékot adsz az olvasóidnak, akkor tudni fogják, hogy innen nem szabad leiratkozni.

Harmadik szabály: meghökkentő tárgysorok

Az emberek ingerküszöbe mára odáig jutott, hogy csak a hatásvadász tárgysorokra reagálnak. A hatásvadász és a személyre szóló tárgysorokra.

  • Így lesz céged híres idén (jelzők, melléknevek, számok érdekesebbé teszik a tárgyat)
  • Holnap megszűnnek (a félelem faktor is magasabb megnyitást eredményez)
  • Péter, a Facebook oldaladról van szó (személyes tárgysor felkelti az érdeklődést… csak ne csépeld el)

Lényeges azonban, hogy a hatásvadász tárgysorok mögött legyen hasznos tartalom. Ha „Így lesz céged híres 2017-ben” tárgysort használsz, akkor mesélj is erről a leveledben. Ha a követőid Facebook oldalát emlegeted, akkor végig arról beszélj: „a céged Facebook oldala; talán Te is használtad már a posztjaidban”

Negyedik szabály: teszt

Ma már a hírlevél küldő szoftverekben többféle teszt lehetőségre van lehetőség. Tesztelhetjük a tárgysort, a dizájnt, a levél szövegét. Sőt, beállíthatjuk, hogy a teszt után azt a levelet küldje ki, amelynek jobb a megnyitása, vagy azt, amelyikben többen kattintanak át a landing oldalra. Mi utóbbi alapján mérünk, hisz az a lényeg, hogy minél több embert vigyünk át egy cikk, egy kampány landing oldalára.

Egy több 10 ezres vagy 100 ezres adatbázison már elképesztő különbségeket jelenthet a szabályok betartása. Mert nem mindegy, hogy a termékeidet 10-en, 40-en, 200-an, 100-en vásárolják a cégedtől.

4 szabályról olvashattál, amelyet érdemes betartani, mert a mai napig a cégek nagy részének a legjobban működő marketing eszköze a hírlevél kommunikáció. Ha ehhez segítségedre lenne szükséged, akkor mi egy teljes csapattal állunk a rendelkezésedre: https://kereskedelmimarketing.hu/ugynokseg/

A szerző:

Jagodics Rita

A kereskedelmi marketing szakértője, több mint 600 céggel dolgozott már együtt. Tévés megjelenései mellett rendszeresen publikál a Haszon Magazinban, illetve különböző gazdasági oldalakon.

Keress a blogcikkek között:

Kategória választó:

Jagodics Rita:
MADE IN MARKETING

Magyarország első, kizárólag kereskedelmi cégekre szabott marketing könyvének 3. kiadása most 50%-os extrém kedvezménnyel rendelhető meg!

Kapható a Libri könyvesboltjaiban és webshopjában! Azonban, ha itt rendeled meg, akkor most 3 ajándékot is kapsz a könyv mellé:

Iratkozz fel a hírlevelünkre

Ha tetszett a cikk, iratkozz fel hírlevelünkre, és soha nem maradsz le a legújabb tartalmainkról!

Ígérjük, hogy nem fogunk spamelni, csak a legérdekesebb újdonságokat küldjük a postaládádba.

  • Ez a mező az érvényesítéshez van és üresen kell hagyni.

Remélem, hasznosnak találtad a blogcikk tartalmát

Várunk egy konzultációra, ha szeretnéd a Kereskedelmi Marketing Csoport tudását és segítségét igénybe venni.